Navigation
  • Polgármesterek
    • Mákos Árpád
    • Antal Péter
  • Térképek
    • Battonya
    • Pécska
  • Kapcsolat
  • Képgaléria
    • III-ik Pécskai Dísznótor
    • Pécskai ősz
    • Téli Pécska
    • Pécska Város napjai 2011
    • Disznótor, böllérverseny
    • Templombúcsú 2011
    • Ételed az életed
    • Pécska Város Napjai 2010
    • Harminc éves a pécskai Búzavirág Néptánccsoport
    • Új Kenyér Ünnepe 2009
    • Pécskai hagyományok Brüsszelben
You are here: Home › Hírek › Avatóünnepség a bivalyfarmon
← Dolgoznak a 2-es utcában
Kiválósági díjak átadása →

Avatóünnepség a bivalyfarmon

2012-08-12 | Filed under: Hírek

Szombaton délelőtt ünnepélyes keretek között, Antal Péter polgármester, Miodrag Stanoiov alpolgármester és dr. Lovas Loránd, a Pécskai Natura Környezetvédő Egyesület elnöke, projektmenedzser felavatták az uniós forrásból épített bivalyfarmot. Ennek fő célja, hogy a Maros Ártér Természetvédelmi Park területén, a hozott tíz bivaly legeltetésének köszönhetően újraéledjenek az őshonos növények. A farmon felépült egy istálló, egy ház az állatgondozó és az állategészségügyi rendelő számára, egy kilátó, ahonnan bárki megtekintheti a bivalyokat.
Másik fontos cél, hogy a helyi, vagy idelátogató iskolák nyílt órákat tarthassanak a farmon.
Az uniós pályázatot Pécska Mórahalommal közösen – itt már korábban megépült a farm, ők további fejlesztésre kértek most forrásokat – nyújtotta be, a két város összesen 623 ezer eurót kapott, ebből 195 180 a pécskai önkormányzat része, a Natura szelete pedig közel 29 ezer euró, ők a telep felszerelését vállalták.

Written by admin

← Dolgoznak a 2-es utcában
Kiválósági díjak átadása →

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kategóriák

  • 2010-es archívum
  • 2011-es archívum
  • Battonyai hírek
  • Hírek
  • Kategoriák
  • Kultúra
  • Mezőgazdaság
  • Pályázati tervek
  • Pécskai hírek
  • Sport
  • Testvértelepülések

Kategóriákban:

  • Polgármesterek
    • Mákos Árpád
    • Antal Péter
  • Térképek
    • Battonya
    • Pécska
  • Kapcsolat
  • Képgaléria
    • III-ik Pécskai Dísznótor
    • Pécskai ősz
    • Téli Pécska
    • Pécska Város napjai 2011
    • Disznótor, böllérverseny
    • Templombúcsú 2011
    • Ételed az életed
    • Pécska Város Napjai 2010
    • Harminc éves a pécskai Búzavirág Néptánccsoport
    • Új Kenyér Ünnepe 2009
    • Pécskai hagyományok Brüsszelben

Polgármester, Pecica

polgármester, Battonya

Legutóbbi bejegyzések

  • Battonyai tűzoltók pályázati sikere
  • Tornyai Falunap
  • Filmvetítés Battonyán
  • Újjáéledt a tornyai foci
  • Kultúrterasz
  • Két új autóbusz (videó)
  • Korhadó fák kivágása
  • Megalázás a zárófordulóban
  • Felejthetetlen pillanatok
  • Edzőt váltott a Pécskai Progresul
  • Gyermeknap Pécskán
  • Battonyai Városnapok
  • Antal Péter polgármester a költségvetésről
  • Garanciális útjavítások
  • Battonyai Gyereknap
  • Világbajnokság Pécskán (Videó)
  • A város ünnepe
  • Világszínvonalú sportesemény
  • Nem ússzák meg a kiesést
  • Május 1-jei gondolatok (Videó)
  • Retro Majális Battonyán
  • Ünnep a Gheoghe Lazăr Líceumban
  • Biztos kiesés
  • Gólyafészek-magasító
  • Közösségi oldalon árult pisztolyt
  • Új iskolabútorok (Videó)
  • Aszfaltozás az új lakónegyedben
  • Új zöldövezet
  • Vereség hazai pályán
  • Ügyfélfogadási szünnap

Címkefelhő

2010-es archívum 2011-es archívum Battonyai hírek Hírek Kategoriák Kultúra Mezőgazdaság Pályázati tervek Pécskai hírek Sport Testvértelepülések

© 2026