Navigation
  • Polgármesterek
    • Mákos Árpád
    • Antal Péter
  • Térképek
    • Battonya
    • Pécska
  • Kapcsolat
  • Képgaléria
    • III-ik Pécskai Dísznótor
    • Pécskai ősz
    • Téli Pécska
    • Pécska Város napjai 2011
    • Disznótor, böllérverseny
    • Templombúcsú 2011
    • Ételed az életed
    • Pécska Város Napjai 2010
    • Harminc éves a pécskai Búzavirág Néptánccsoport
    • Új Kenyér Ünnepe 2009
    • Pécskai hagyományok Brüsszelben
You are here: Home › Battonyai hírek › Múzeumok Éjszakája Battonyán
← Letették a hivatali esküt
Harmadik hely a Gasztronómiai Fesztiválon →

Múzeumok Éjszakája Battonyán

2016-06-28 | Filed under: Battonyai hírek

A Múzeumok Éjszakája kulturális programot 2003 óta rendezik meg évenként, a Szent Iván-éjhez legközelebbi hétvégén. A battonyai Városi Művelődési Központ és Könyvtár 2013-ban hagyományteremtő szándékkal kapcsolódott az országos programhoz és évről évre igyekeznek érdekesebbnél érdekesebb tartalmat beleszőni műsoraikba.
Az idei Múzeumok Éjszakáját június 25-én rendezték meg a Molnár-C. Pál Emlékházban. Már délután elkezdődött a program. Az előzetesen meghirdetett túrára jelentkező vállalkozó kedvű résztvevők a Dózsa György Vadásztársaság jóvoltából Tompapusztára kirándulhattak. Az este műsora Szenes Andrea kitűnő zenei összeállításával indult. Majd a Városi Művelődési Központ és Könyvtár rögtönzött színjátszó csoportjának nagysikerű előadásában “Régi idők mozija” címmel Molnár-C. Pál fiatalkorába tekinthettek vissza az érdeklődők. A műsor után dekupázs technikával apró ajándéktárgyakat készíthettek és vihettek haza a résztvevők.
Felelevenítették a Szent Iván-napi koszorú készítését is. Szokás volt egy sárga mezei virágból, a tejoltó galajból koszorút készíteni és a ház falára kiakasztani, hogy megvédje a házat a rossztól. Természetesen nem maradhatott el a tűzugrás sem. Gyerekek és felnőttek jókedvű tánca zárta a Múzeumok Éjszakája estéjét.

(Forrás: Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Battonya)

Written by admin

← Letették a hivatali esküt
Harmadik hely a Gasztronómiai Fesztiválon →

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kategóriák

  • 2010-es archívum
  • 2011-es archívum
  • Battonyai hírek
  • Hírek
  • Kategoriák
  • Kultúra
  • Mezőgazdaság
  • Pályázati tervek
  • Pécskai hírek
  • Sport
  • Testvértelepülések

Kategóriákban:

  • Polgármesterek
    • Mákos Árpád
    • Antal Péter
  • Térképek
    • Battonya
    • Pécska
  • Kapcsolat
  • Képgaléria
    • III-ik Pécskai Dísznótor
    • Pécskai ősz
    • Téli Pécska
    • Pécska Város napjai 2011
    • Disznótor, böllérverseny
    • Templombúcsú 2011
    • Ételed az életed
    • Pécska Város Napjai 2010
    • Harminc éves a pécskai Búzavirág Néptánccsoport
    • Új Kenyér Ünnepe 2009
    • Pécskai hagyományok Brüsszelben

Polgármester, Pecica

polgármester, Battonya

Legutóbbi bejegyzések

  • Battonyai tűzoltók pályázati sikere
  • Tornyai Falunap
  • Filmvetítés Battonyán
  • Újjáéledt a tornyai foci
  • Kultúrterasz
  • Két új autóbusz (videó)
  • Korhadó fák kivágása
  • Megalázás a zárófordulóban
  • Felejthetetlen pillanatok
  • Edzőt váltott a Pécskai Progresul
  • Gyermeknap Pécskán
  • Battonyai Városnapok
  • Antal Péter polgármester a költségvetésről
  • Garanciális útjavítások
  • Battonyai Gyereknap
  • Világbajnokság Pécskán (Videó)
  • A város ünnepe
  • Világszínvonalú sportesemény
  • Nem ússzák meg a kiesést
  • Május 1-jei gondolatok (Videó)
  • Retro Majális Battonyán
  • Ünnep a Gheoghe Lazăr Líceumban
  • Biztos kiesés
  • Gólyafészek-magasító
  • Közösségi oldalon árult pisztolyt
  • Új iskolabútorok (Videó)
  • Aszfaltozás az új lakónegyedben
  • Új zöldövezet
  • Vereség hazai pályán
  • Ügyfélfogadási szünnap

Címkefelhő

2010-es archívum 2011-es archívum Battonyai hírek Hírek Kategoriák Kultúra Mezőgazdaság Pályázati tervek Pécskai hírek Sport Testvértelepülések

© 2026