Filmvetítés Battonyán
A “Vándormozi” projekt keretében július 9-én 18.00 órától vetítik a Battonyai Művelődési Házban a Magyar menyegző című szerelmes táncfilmet.
A “Vándormozi” projekt keretében július 9-én 18.00 órától vetítik a Battonyai Művelődési Házban a Magyar menyegző című szerelmes táncfilmet.
A tavalyi siker arra buzdította a szervezőket, hogy idén is megszervezzék Battonyán a Kultúrteraszt június 19-én 19.00 órától a Korona teraszon. A zenét és a hangulatot Zsigovics István biztosítja. Részletek:
A hétvégén játszották a Békés II. vármegye bajnokság idényzáró fordulóját, és a battonyaiak ismét megalázó vereséget szenvedtek, ezúttal Eleken kaptak ki 9-3 arányban. A mérkőzés végén Podina László másodedző ezt nyilatkozta a beol.hu portálnak: ” Végre vége! Kíváncsian várjuk a jövőt, reméljük van számunkra is!”
A testvérváros június 5-6-án szervezi meg a hagyományos városnapokat, a rendezvényekre minden korosztályt várnak. A progam:
Battonya Város Polgármesteri Hivatala tájékoztatta a lakosságot, hogy ebben az időszakban garanciális útjvítások kezdődtek a településen, a következő utcákban: Nagy György András, Arany János, majd a hét második felében a Széchenyi és a Május 1. utcák következnek.
Május 31-én kerül megrendezésre Battonyán a Gyereknap. A sportpályánál sorra kerülő eseményre színes programokkal várják a legkisebbeket. A program:
Sajnos már biztosra vehető, hogy a Battonyai TK labdarúgó csapata kiesik a Békés Vármegye II.-ből, miután az elmúlt hétvégén megalázó, 9-1-es vereséget szenvedtek Lőkösházán. Így őrzik az utolsó helyet a tabellán, 9 pontos hátrányban a fölöttük lévő csapattól. Fotó: archív, Facebook
A hagyományoknak megfelelően Battonyán idén is megünneplik Május 1-jét, a programsorozat április 30-án kezdődik a városközpontban. Részletek:
A testvérváros Battonyai TK csapata ismét vereséget szenvedett hazai pályán, ezúttal a Csabacsűdi GYLSE győzött 1-0 arányban, s ezzel biztosra vehető, hogy az utolsó helyen, mindössze 10 ponttal álló csapat kiesik a megye II-ből. Fotó: Facebook
A Békés megye II. bajnokság legutóbbi fordulójában a Battonyai TK hazai pályán 1-2-es vereséget szenvedett a Csanádapáca EFC együttesétől. Podina László másodedző a beol.hu-nak azt nyilatkozta, hogy “nagyon mély gödörben vagyunk és ezzel a hozzáállással ott is maradunk”. Fotó: archív, facebook
Battonya Polgármesteri Hivatal közölte, hogy április 13-án technikai okok miatt szünetel az ügyfélfogadás és a pénztár is zárva lesz.
A Békés megye II. bajnokságban ezen a hétvégén a Battonyai TK csapata idegenben szenvedett 7-0-ás vereséget a Mezőmegyer SE együttesétől. Podina László edzőa mérkőzést követően azt nyilatkozta a beol.hu lapnak, hogy reméli, nem csak benne van szégyenérzet az eredmény, illetve az előzmények miatt. Fotó: archív, forrás Facebook
© 2026